top of page

به طناب هر کسی اعتماد نکنید .


“محبت واقعی، همه را باور می‌کند.” (اول قرنتیان ۱۳: ۷)


ممکن است بعضی این آیه را این طور تفسیر کنند: “کسی که ادعای محبت مسیح دارد باید به همه، در هر شرایطی اعتماد کند و اگر به همه اعتماد نکند حتما محبت ندارد!” .

یعنی بنده باید هر چی هرکی هر وقت گفت باور کنم تا محبت واقعی خدا را داشته باشم .!!! آیا واقعا معنی این آیه همین است؟ صد البته که خیر!

به این آیه دقت کنید: “عیسی به کسانی که در روز عید فصح در اورشلیم به او ایمان آوردند اعتماد نکرد.” (یوحنا ۲: ۲۴)

چـرا مسیح که مظهر محبت است به کسانی که به او ایمان آوردند اعتماد نکرد؟ حالا به آیه قبل از آن دقت کنید که میگوید : “ساکنین اورشلیم وقتی معجزاتی که از مسیح صادر میگشت را دیدند به اسم او ایمان آوردند.”

جرا عیسی به همه آنها اعتماد نکرد؟ چون آنها، نه به هویت مسیح، بعنوان نجاتدهنده بلکه به یک معجزه، متفاوت و یک عمل متنوع ایمان آورده بودند.

در اعتمادکردن، مواظب افراد تنوع طلب و دمـدمی مـزاج باشید. این گونه افراد، دائما بدنبال ماجراهای مهیج، روابط هیجان انگیز و چهره های متفاوت هستند. و با قانون«نو که اومد به بازار کهنه میشه دل آزار» زندگی کرده . به هیچ کسی هم رحم نمی‌کنند.

این گونه افراد قبل از ازدواج، لیست نامحدودی از دوست دختر و پسرهایی که زیر پا له شان کرده و به دنبال دیگری رفته اند دارند. آنها مانند کارگردانان سینما و طراحان دنیای مـد، و صاحبان کاباره ها و مسٔولین صفحه اول مجلات دائما بدنبال چهره و مـدل جدیدتری می‌گردند.

شناختن چنین افرادی سخت نیست، کافیست کمی در مورد : نوع روابط . ثمره روابط و مدت ادامه یافتن روابط اجتماعی گذشته آنها تحقیق کنید.

اینگونه افراد بعد از ازدواج هم بدنبال تیپ و چهره ، قـد و هیکل، آرایش، نوع امکانات، سطح زندگی متفاوت، چمن سبزتر، و مرغ همسایه که برایشان غاز است هستند، فراموش نکنید انسانهای تنوع طلب خیلی زود از همه چیز خسته می شوند و دلشان را می زند.

بیاد داشته باشید همه کسانی که در روز عید فصح به معجزه مسیح ایمان آوردند یک هفته بعد، با مشت گره کرده فریاد زدند: “مصلوبش کنید.”

این گونه افراد نامطمئن ترین، بی وفاترین و خطرناک ترین افرادی هستند که می توانند بعنوان دوست، همسر، همکار و یا حتی طرفدار در کنارتان باشند.

نتیجه : همه را محبت کنید چنانکه مسیح جانش را برای همه داد، اما تنها به کسانی اعتماد کنید که امتحان وفاداری خود را با موفقیت پس داده اند. لطفا با طناب افـراد نامطمئن و دمـدمی مزاج و تنوع طلب نـه بـه تــه چاه بروید و نـه بـه قلــه کوه.


جلیل سپهر

Comments


bottom of page