top of page

طلاق قبل از ازدواج !!!؟؟؟امضاء سـند اکثر طلاق ها قبل از امضاء سند ازدواج صورت میگیرد. دقیقا در همان روزهایی که هر دو یک رابطه داغ و نفس گیر را تنها بر پایه نگاه تسخیر کننده و احساس مجذوب شده و رنگ و رخسار دگرگون شده بنا میکنند . بدون اینکه هیچ سنجش میزان اختلاف فرهنگ و ارزیابی تفاوت ها و درک عمیق شخصیت و روش گوناگون به تفاهم رسیدن و برآورد هزینه تداوم یک رابطه طولانی مدت را در نظر گرفته باشند .

حکم طلاق زمانی صادر میشود که قبل از ازدواج بجای تمرکز روی دلایل زیر بنایی و انگیزه های اصلی " چرا باید ازدواج کنم ؟ " بیشتر روی مسائل جانبی " چطور ازدواج کنم ؟ " متمرکزند و بیشتر روی مبلغ مهریه و مقدار جهیزیه و نوع اجرای مراسم چشم گیر جشن عروسی و هدایای دهن پرکن و انتخاب مهمانان توجه دارند تا اینکه : من با کی ؟ و چرا باید ازدواج کنم ؟

مجردین عزیز شما بعد از ازدواج دیگر آن آدم قبلی با همان فرصتها و اختیاراتی که امروز دارید نیستید . ازدواج ورود به یک جزیره اسرار آمیز بدون قایقی ست که اگر توان تحمل شریک زندگی خود را نداشته باشید راهی جز دل به دریای طوفانی طلاق زدن ندارید . به یقین رابطه عاشقانه ای که فقط احساس آنرا کنترل میکند مانند ماشین پر سرعتی ست که یک طفل بازیگوش هیجان زده خودخواه پشت فرمانش نشسته است . لطفا در شروع رابطه مواظب جو زده شدن باشید .


آب این جوی به سرچشمه نمیگردد باز بهتر آنست که غفلت نکنیم از آغــــــاز


جلیل سپهر

Comentarios


bottom of page