top of page

مشکل عـشق


که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها

(حافظ )

زندگی سعادتمند قدم زدن در یک جاده زیبای بدون پیچ و خم و بدون سربالایی و سراشیبی مملو از گلهای سرخ شقایق نیست . چنین جاده هایی را معمولا به وسیله فتوشاپ کردنهای حرفه ای برای فیلمهای تبلیغات تجاری و صحنه های هالیوودی یا عکس گرفتن از مانکن های لباس و مدل های صفحه اول مجلات یا تزئین صحنه های توریستی بوجود می آورند تا مشتری بیشتری جلب کنند .

زندگی سعادتمند یعنی داشتن عشقی و انگیزه ای و چشمانی که بتواند ویرانه ها و پیچ و خم های زندگی را در رویای دلش مانند گلستانی ببیند تا بتواند با اقتدار ایمان خود به خداوندی که راه و راستی و حیات ست جهنم ها را به بهشت تبدیل کند .

مواظب کسی که وعده زندگی بدون خطر و بدون دردسر و بدون مشکلات و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای را میدهد باشید . احتمالا این شخص یا یک شیاد حرفه ای ست و یا نانجیب تازه کاری ست که دارد شیادی را به وسیله فریب دادن شما تمرین می کند .

بیاد داشته باشید حتی دریافت فیض و بخشش رایگان خدا در عیسی مسیح که بر روی صلیب تمام قیمت و جریمه ما را پرداخت کرد از انکار کردن نفس خود و برداشتن صلیب زحمات و تحمل رنج های عاشق به جهت وصال معشوق شروع میشود نه از چهچه و به به شنیدن ها و تحسین و تشویق های اغراق آمیز و گوش نواز .

بر ره خانه لیلی که خطرهاست در آن

شرط اول قدم آنست که مجنون باشی

جلیل سپهر

留言


bottom of page